Predstava dramske sekcije iz Kruščice pobednik festivala

Arilje, 30. april 2015.

U Arilju je 30. aprila 2015. godine, održan deveti Dečji pozorišni festival u organizaciji Narodne biblioteke u Arilju. Naša škola je na festivalu bila zastupljena sa dve predstave. Kao i predhodnih godina naše dramske grupe su imale izuzetne rezultate.

Žiri fetivala kojim je presedavao Vladimir Kurćubić, glumac Narodnog pozorišta u Užicu, za najbolju predstavu je proglasio predstavu "Očenaš sa likom Svetog Save" dramske sekcije iz Kruščice. Ova predstava, koju je režirala Dušanka Tucović, će predstavljati ariljski festival na 24. Međurepubličkoj smotri dečjeg dramskog stvaralaštva u Priboju. Za najbolju glumicu festivala proglašena je Milica Matijević koja u ovoj predstavi igra glavnu ulogu.

Predstava Dramske družine "Tračak zračka" škole u Visokoj, "Vašar u Topoli" nagrađena je za najbolju scenografiju i najbolji kostim. Stefan Mirković, koji igra u ovoj predstavi, nagrađen je za najbolju epizodnu ulogu. Grupa je dobila i specijalnu nagradu za dramski pedagoški rad.

Ocenas

vasar